021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Sotie de alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de styx »

Să ai o viată senină și linistită Staval ! :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de ilyuta »

Buna Staval si eu sunt unul dintre prietenii care regreta plecarea lui Syxisor de pe forum, prietenului nostru. :plans: Sper din suflet sa revina la sentimente mai bune si sa revina aici cu noi, unde-i este locul.Pina atunci am sa continui sa-l sun zilnic sa-l conving. :ras: :smecher: Nimeni nu m-a refuzat pe mine in lumea asta. :ras: :ras:
Bine ca eu nu mai am ce inchide, pt ca nu mai am topic. :ras: :ras: :ras:
O zi frumoasa iti doresc cu drag, tie si omului tau! :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de staval »

Buna, dragilor!
Va doresc o primavara frumoasa si pace! :jos-palaria:
Noi suntem bine, voi?

:hug: :hug: :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de ilyuta »

Buna Staval si tare-mi place sa aud ca tu si omul tau, faceti bine!!!La fel si aici si daca viata este o rezolvare de probleme, eu rezolv una si rind este urmatoarea dar ma bucur ca o pot face cu capul limpede si pe cele pe care nu le pot rezolva, dau pagina si merg mai departe!!! :smecher:

Fara a avea legatura cu nimic, vreau sa te fac sa zimbesti si am citit undeva ce inseamna a fi pesimist:" a gasi o problema la fiecare solutie"! :ras: :ras: :ras: :ras:
Va imbratisez cu drag si va doresc si eu primavara eterna-n suflete! :hug: :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de staval »

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Mi-e rusine de nu mai pot! Azi am realizat ca nu am mai trecut pe aici de-un veac... :rosu: :hug:

Ce sa spun nou? Suntem bine, ocupati cu vacanta de vara, am urcat pe carari de munte si-am inotat in mare. Am fost si de cateva ori la Lacul Sarat, din gubernia lui Asido. :jos-palaria: Ocupati tare, dupa cum vedeti. :smecher: Acum supravietuim caniculei... :dracusor:

Omul e bine, dupa obisnuita recadere de Paste...Eu am suportat usor. Am acceptat ca atunci cand va vrea sa bea nu-l pot opri eu.Deci eu sunt cel mai bine, nu?
Ceea ce va doresc cu mare drag si domniilor voastre! :hug: :hug: :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de ilyuta »

Multumim pentru vesti Staval, marea si distinsa Doamna a Forumului!
Va imbratisez cu drag si va pup! :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de staval »

Asa compliment n-am mai primit demult! Multumesc, Ilyuta! :hug: Tu esti bine?

Vad ca e slaba miscarea pe aici, s-a vindecat toata lumea sau au apucat pe alte...drumuri?!
Poate ca mine ocupati si neglijenti cu boala aceasta parsiva... :confuz: Stiu ca daca nu repet mereu pasii ma va inhata iar, codependenta mea poate fi mai toxica in relatie decat dependenta lui! :luminita:

Va imbratisez cu mare drag! :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de ilyuta »

Buna, draga mea Staval si multumesc de intrebare! :jos-palaria:
Pai sunt si eu ca tot omul,cu bune, cu rele, viata mea merge inainte fara a mai credea ca alcoolul ar fi solutia la problemele mele.In rest, incerc sa nu uit nici-o clipa ca el ma asteapta la cotitura daca voi fi prea increzator si nu uit viata de dinainte de a inceta bautul.Gestionez situatiile cu mintea clara si ma rog la Dumnezeu sa ma ajute sa nu gresesc in alegeri.
Cam asta fac, draga prietena!
Numai bine va doresc tuturor!: :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de staval »

Oameni dragi, bine v-am regasit!

Ilyuta, ma bucur pentru echilibrul gasit si sper sa ai parte de bine si pace!

Eu am simtit apropierea toamnei, stiti cum se zice: A trecut Sfanta Marie.... :jos-palaria: ! :ranjet:
Cateva zile petrecute la munte mi-au oferit materie prima pentru incarcat bateriile. am trait acolo trecerea brusca de la 33 grade la doar 5, :ranjet: :ranjet: ( noroc de hainele de ploaie si unicul hanorac) si m-au adus iar in situatia de a multumi Domnului pentru frumusetea ce se desfasoara in fata ochilor mei! Sper sa fim sanatosi si sa putem repeta experienta aceasta! :cuminte:
In rest, numai de bine, multumim lui Dumnezeu, ceea ce va doresc din toata inima si voua! :hug:
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Sotie de alcoolic

Mesaj de staval »

Oameni dragi, bine v-am regasit!

Ilyuta, ma bucur pentru echilibrul gasit si sper sa ai parte de bine si pace!

Eu am simtit apropierea toamnei, stiti cum se zice: A trecut Sfanta Marie.... :jos-palaria: ! :ranjet:
Cateva zile petrecute la munte mi-au oferit materie prima pentru incarcat bateriile. am trait acolo trecerea brusca de la 33 grade la doar 5, :ranjet: :ranjet: ( noroc de hainele de ploaie si unicul hanorac) si m-au adus iar in situatia de a multumi Domnului pentru frumusetea ce se desfasoara in fata ochilor mei! Sper sa fim sanatosi si sa putem repeta experienta aceasta! :cuminte:
In rest, numai de bine, multumim lui Dumnezeu, ceea ce va doresc din toata inima si voua! :hug:
Scrie răspuns